...Eelmisele lehele

Siinkohal kui sügis juba suure jõu sees ja novembri keskpaik käes, on aeg kajastada muutusi ja uudiseid akvaariumi rindelt: Taimede nimekirjast olime sunnitud maha kandma kaunid vetikapallid (Cladophora aegagropila). Põhjus on väga tobe, kuldkalake lihtlabaselt sõi nad tasapisi ära.10.nov.2005
Ühel päeval sundis enneolematu teotahe jällegi tegutsema. Effeksi lahke müüja abiga sai valitud edevad Leuci torud akvaariumi valgustingimuste parendamiseks ja taimekasvu soodustamiseks, mis peaksid olema selle jaoks kui mitte just maailma parimad siis keskpärased kindlasti. Esimesel pildil on 2 ülemist vanade juweli komplekti originaaltorude värvid ning alumine aprillis lisatud Leuci lisatoru.
Uute torudega tekkis kohe selline pilt. Isegi visuaalsel hinnangul sai valgust kohe palju rohkem. Keskmine on Aquarium Colour mille karbil kiidetakse maad-taevast ning eriliselt rõhutatud spektri sinist+punast klorofülli sünteesi soodustavat omadust. Äärmised on Aquarium Nature torud mida iseloomustab päikesele lähedane (6000K) keskmine värvustemperatuur ja eriliselt hea värvide edastus. Pildil alumine toru on olnud juba pool aastat töös ja on hästi näha selle ajaga langenud valgusviljakus.Vesicularia dubyana ehk Java Moss võttis kätte ja hakkas ronima üles mööda tagatausta. Kookose koore, mille peal ta algselt oli, viskasime välja sest keegi seal pesitseda ei tahtnud ja peidupaigana seda ka ei kasutatud. Nüüd ongi meil vasakul tiival kena looduslik samblast tagataust.
Hydrocotyle verticillata: Jõudsin just eelmisel korral nuriseda taime kesise arengu üle kui kõik võttis vastupidise pöörde. Taimel kasvavad riburada pidi uued lehed ja iga uus leht võimsam kui eelmine.Nymphaea Pubescens muutus vahepeal iseäranis kiduraks ja tahtis vist suisa välja minna. On liigne lisada, et suvel ta õitsema ei hakanud. Tõstsime siis kiviklibust välja ja istutasime korraliku mustmulla sisse, eraldi potti. Ei läinudki kaua aega kui tulemus oli silmaga märgata. Iga uus leht on suurem kui eelmine.
Pistia stratiotes on kasvanud juba vaese mehe praetaldriku mõõtu. Tütartaimi külvab enda ümber laiali nigu depressiivne neljanda kursuse üliõpilane kõõma.Kuldkalakese elust pole ka niikaua midagi kirjutanud, et lausa piinlik. Õnneks tal endal internetti veel ei ole ja seda kõike ei tea. Ometigi on tema puhul palju muutunud. Suvel hakkas ta muutuma järjest valgemaks ja oli suve lõpuks juba täieti blond. Seejärel kui ilmad ja vesi jälle jahenema hakkasid, hakkas ka tasapisi värv tagasi tulema, esialgu ainult pähe ja kollane. Nüüd hiljuti avastasime saba tipus natuke punast ja ka saba algus kipub omandama jälle oranzhi tooni. Paistab, et saab endiseks tagasi.
"Täiesti ise söövad, koguaeg, ja ei peagi teisi pidevalt pudrupotiga mööda hoovi taga ajama" võiks hoolitsev pereema meie ancistruste kohta arvamust avaldada. Ja nii ka on. Endalgi on hea meel neid vaadates. Siinkohal ei saa ka märkimata jätta uute valgustorude tõepoolest paremat värviedastust.Selle korra lõpetuseks pilt vanast pisikesest mull-akvaariumist. Kaladel seda enam vaja pole. Küll aga pakub ta palju rõõmu Kass Lixole. Ei möödu päevagi ilma, et ta sinna sisse ei roniks. Kassid üldiselt teavad mis hea on. Tundub, et alkoholivalikuga eelnevas kvartalis mööda pannud ei ole.

Järgmisele lehele...Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).