...Eelmisele lehele

11 kuud. Kohe-kohe saab esimene edukas akvaristika aasta täis. Mingit põhjapanevat kokkuvõtet ma selle puhul veel ei tee. Küll aga võib vahekokkuvõtteks mainida, et 160 liitrit on ikka kuradima pisike purgike kuhu ei mahu kõik taimed mida kasvatada tahaks ja korralikku kasvuruumi pole olemasolevatelegi. Hetkel on akvaariumis 27 taimeliiki ja nende paigutamine selliselt, et mingigi vaadatav kompositsioon ja ujumisruum eksisteeriks, uskuge mind, on probleem.Üldvaade 15. detsembril. 200514.detsember oli siis järjekordsete taimede istutamise päev, esmalt: Cryptocoryne crispatula var. balansae (vasakul). Olime sunnitud talle ruumi tegemiseks vasakult tiivalt Vallisneria americana (natans)-i välja tõstma.

Nüüd on meil 3 erinevat Cryptocorynet.
Echinodorus 'Ozelot'.
Väga ilus taim mille lehe laiguline muster sarnaneb natuke vesiroosile.Bacopa caroliniana (pildil keskel) panime taha keskplaanile. Seal on hunnikus koos igasugu erinevad taimed. Kas ma juba ütlesin, et 160 liitrit on paganama pisike akvaarium?
Ludwigia repens ''Rubin'', taim mis vähemalt istutamise hetkel veel kena punane on.
Siinkohal suured tänud jälle taimespetsialistist akvarist Kandinskile taimede eest ;)Anubias barteri var. barteri jätkusuutliku õitsemisega oleme juba ära harjunud. Pigem tunduks midagi puudu olema kui ta miskipärast ei õitseks.
Vana hea Ludwigia repensi veepinnale lähemal olevad tipud on muutunud peale lampide vahetust nõks punasemaks. Vähemalt ma ise tahan sellesse niiväga uskuda.Istutasime kunagi esiplaanile paar Echinodorus tenellust, se oli koht kus oli ruumi ja vajas madaltihedat haljastust. Risoom levib salaja kiviklibu all ja uued taimed kerkivad ümberringi justkui võluväel.
Ahjah, 14.detsembril lisandus ka 2 beebiõunatigu. Prügiteo mõõdus. Pilti mul nendest pole sest sai kohe lahti lastud ja enam ei leia võsast üles. Kui suuremaks kasvavad siis ilmuvad ehk jälle vaateulatusse.

Järgmisele lehele...Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).