...Eelmisele lehele

3 kuud ja tiba rohkemgi.24.apr.2005
Akvaarium juuresoleval pildil natuke kauem kui 3 kuud arenenuna.22.apr.2005
Valgust pole kunagi liiga palju, levitavad profesionaalsed taimekasvatajad aeg-ajalt oma kasulikku näpunäidet. Peitli, drelli ja muude installeerimisvahenditega muutus Duolux(tm) ühe reedeõhtuga Trioluxiks. Kahele olemasolevale 30W pirnile sai lisaks üks 18W toru koos reflektoriga. Täispikka 30W lisapirni ei pannud sest paremal taga laiutab filtripotsik mille asjatu lambiga soendamine (Soendamine on viimasel ajal levinud tore uudissõna. Olemuselt on soendamine hallivatimehe ehk susi poolt sooritatud tegevus mis seisneb miski objekti peal magamises, tulemusena objekti temperatuur loomulikult tõuseb) ei tundunud mõistlik.
Kunagi akvarist Laurilt toodud taimepurgike sisaldas tahtmatult ka Riccia fluitansit. Korjasin püüdlikult paar pisikest tükikest akvaariumisse ja paistab, et kasvab, liitub ühtseks nutsakuks ja seda mühinal.Järgnevalt pildid uutest taimedest mis on saadud akvarist Kandinski käest. Echinodorus tenellus. Madal ja pisikeseks jääv taim mis esiplaanil vaadet väga ei varja.
...Ceratophyllum demersum......Vallisneria americana (natans)... Võhikutele infoks, et need pikad rohelised lindid seal taga.
... ja Hydrocotyle verticillata. Pisike taim mis meenutab seent.Punane taimeke mis vaevalt kivi tagant paistab on Ludwigia repens.
Hetkel veel pisike, pinnal ujuv ja karvaste lehtedega on Pistia stratiotes. Mõõtkavast aru saamiseks tuli kuldkala appi ja on pildil etaloniks.Alles se oli kui ta oli pisike maimuke, nüüd juba nii suur, et sirgelt seistes pikem kui külili vedeleva suvekõrvitsa diameeter. Seejuures nii kuri, et õdesid vendi kõrvitsale ligi ei luba.
Danio malabaricused visuaalsele vaatlusele tuginedes väga palju kasvanud ei ole, küll aga see-eest sätendavad pealelangeva välklambi valguse käes nigu oleksid nad äsja hõbedast valatud ja puhtast kullast ornamendid peale sulatatud.F-SAE. Elavad kenasti ja nääklevad mõõdukalt kujuteldaval kontrolljoonel. Piiririkkumisi toimub pidevalt kuid poliitilisi noote pole kirjalikul kujul veel esitatud.
Limnophila aquatica istutasime vahepeal kännu taha. Seal saab ta kenasti paremas valguses suure kiirusega klorofülli toota.

Järgmisele lehele...Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).