...Eelmisele lehele

Peale pimendamist.



28.mär.2005
Tähelepanelik lugeja juba teab eelnevalt lehelt rohelise vee probleemist. Sedapuhku siis lõpetasime selle roppuse ära 5 päevase täieliku akvaariumi pimendamise teel. Silmaring kohe avarnes uue tõdemusega, et vesi võib olla nii kristallselge nigu teda ei olekski. Ainult pumba tekitatud pinna lainetus reetis vee olemasolu ja kalad hõljusid gravitatsiooniseadust eirates justkui õhus. Loojuv päike mis akvaariumile paistab paneb tausta kuldselt helendama.



30.mär.2005
Juhtusime jällegist külastama kalapoodi, et kas ehk on midagi uut ja põnevat või nii. Sedapuhku oligi. Kaua otsitud armsalt dekoratiivsed vetikapallikesed (Cladophora aegagropila) olid kohe nii olemas, et lihtsalt osta ära ja vii koju. Ostsime ära ja viisime koju. Ühe. Se oli muidugi ilmne tagasihoidlikus mis sai ülejärgmisel päeval kompenseeritud veel kahe pallikesega.




Siiamaani olime kaladega suuremalt jaolt kenasti hakkama saanud ja vaim oli valmis uue liigi sissetoomiseks. Otsustasime rahumeelse parvekala (Danio malabaricuse) kasuks. Kuna keegi midagi tarka ja kindlat nende kokkusobivuse või ebasobivuse kohta ei teadnud siis võtsime prooviks 30. märtsil 3 kalakest. Peale põgusa tutvumise keegi nende vastu aga ebatervet uudishimu ei ilmutanud ja 1.aprillil tõime nendele lisaks veel 2 kala. Saime omale kena 5 pealise parvekese.



Selge vesi andis võimaluse teha senisest näitlikumad pildid ka Vesicularia dubyana-st...




...Egeria Densa-st...



...Vesiroosist... (Paremal all nurgas on: Cryptocoryne x willisii 'lucens')




... ja Hygrophila corymbosa 'Siamensis'-est.



Siin pisike lisapala nuputajatele. Ka see foto on tehtud akvaariumist.




8.apr.2005 - Oli aeg otsustavateks tegudeks.
Nii nagu evolutsioon nägi ette ahvi arenemise inimeseks on ka kalapidamise harrastust tõsiselt võtva inimese tee määratud minema teadusliku lähenemise suunas. Kogenud praktikute kirjutisi lugedes võis ennustada taimede kasvu pidurdavate põhjustena raua ja CO2 puudust. Enne kui hull tõde selgus, eksisteeris veel lootus, et asjad ei ole nii hullud kui nad olla võivad. Ent vaata sa raua testi nii hoolega kui tahad, nullist suuremat näitu sealt välja ei loe.



CO2 tester suureks kergenduseks nulli näidata ei oska, ta ütleb lihtsalt ja arusaadavalt: "Olge nii head ja keerake nüüd otsemaid gaasi kraan rohkem lahti kui te oma taimedest vähekenegi lugu peate."




Raua lisamisega oli väga lihtne. Poest potsik vastavat väetis-vedelikku, kerge kasutus juhendi järgne kalibreeritud doseerimine ja voila! Hetk hiljem tehtud test näitas kenasti taimedele vajaliku raua koguse olemasolu vees.
Tööstuslikku CO2 ballooni veel ostma ei hakanud, akvaristika foorumist DIY juhendeid järgides käivitasime pärmi/suhkru/shelatiini baasil pisikese 1.5 liirtise reaktori ...

Taamal jälgivad põnevusega kogu protseduuri riisilinnud Ping ja Pong.



... Umbes tunnikese möödudes kerkisid õhukivist juba rõõmsad CO2 mullikesed. Eks siis lähimad päevad/nädalad näitavad mis taimedega saama hakkab.




Tänu akvarist Laurile kaunistab meie akvaariumit nüüd ka uus taim: Limnophila aquatica.

Järgmisele lehele...



Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).