...Eelmisele lehele

2 kuud. Vahepeal on toimunud muutused nii kalade kui ka taimede osas. Kaladest kinkisime 9. märtsil ära ühe F-SAE (2 tükki on veel alles). Kolmele jäi akvaarium kitsaks. Allesjäänud jagavad omavahel territooriumi väga konkreetselt, vasakut tiiba haldav kala omab umbes 2/3 ja parema tiiva omanik ülejäänud pisemat osa. Kolmas endale isiklikku maakonda välja võidelda ei suutnud ja oli pidevalt tagakiusatud. Taimedest aga allpool...



17.mär.2005.
Kui nüüd just paari päeva nimel kaklema ei hakka siis on akvaariumil täis tiksunud 2 kuud. Nagu pildilt näha on vesi nilbelt rohe-hägune. Kuuldavasti on sarnase probleemiga kokku puutunud enamus akvaariumi sõpru. Lühendasime valgustuse aega. Elab-näeb mismoodi edaspidine progress toimub. Kas saavad vetikad lisapunkti kirja või saame meie, täieliku pimendamise teele pole veel läinud.



10.mär.
Istutasime paar tuusti muru, tegemist on küllaltki nõudliku taimega: Lilaeopsis Brasiliensis. Heietan naiivset lootust, et ta peab vastu ja hakkab tulevikus suurel alal vohama. Samas terendab suur mure, et kustkohast leiaks sellise muruniitja mis toimib vee all.




16.mär.
Lisandus Cryptocoryne x willisii 'lucens', vasakul esiplaanil. Taga hõljuvad suursuguse vesiroosi lehed. Viimane on ennast nii hästi sisse seadnud, et heldimuspisarad tahavad silma tulla. Kasvatab imeilusaid roosa-rohelise tekstuuriga lehti ja on igati eeskujulik akvaariumitaim.



Sama hästi pole aga läinud Cardamine lyrata-l. Istutasime ta kunagi esiplaanile kui ilusa ja õrna väljanägemisega taime, seal kukkus ta paari nädalaga vohama ja omandas läbitungimatu sirelivõsa mõõtmed kuid hakkas seejärel kiiresti hääbuma. Ka õunateod elasid enamasti seal põõsas ja matsutasid sedasi, et lehti ja juurikaid lendas igas suunas. Siin esiplaanil olev rootsuke ongi kõik mis sellest taimest hetkel alles on. Kardetavasti läheb ta kohe täielikult välja.




Veel üks taim kes suisa särab: Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'. Tema elurõõm paistab välja lausa igast lehekesest. Ta ei kasva küll kiiresti kuid selle eest stabiilselt ja tema noored lehed lisavad akvaariumi üldpildile ilusat punakat koloriiti.



Ka tagaplaanile istutasime 16. märtsil uue taime: Egeria Densa (vasakul). Parempoolne Cabomba caroliniana on millegipärast kaotanud oma rohelise sära ja muutunud kollaseks ega kasva enam hästi. Ilmselt tunneb puudust mingitest toitainetest. Lisasime küll väetisetableti kuid siiamaani pole paranemist märgata. igatahes 10 punkti sellele kes ütleb mis seda taimekest vaevab.




16. märts oli taimede lisamise poolest viljakas päev. Kolmandana panime vette oma esimese tõeliselt pinnal ujuva taime: Ceratopteris Cornuta. Ankurdasime ta otsapidi veest välja ulatuva kännu taha, poleks just väga meelepärane kui iga uus hommik leiaks selle taime erinevast akvaariumi nurgast.



Esimene kord kui lõpuks ometi Ancistrused olid täielikult nõus meie poolt pakutava suvekõrvitsaga. Parimal hetkel oli neid kõrvitsa küljes korraga 4 tükki. Siiamaani nad oma kibekiiret kännu-kivi-taimelehe lutsimist sellise kõrvitsapala pärast katki ei olnud jätnud. F-SAE loomulikult hoiab toimuval närviliselt silma peal, kõrvits nimelt on tema territooriumil ja Ancistrused mitte kuidagi tema ähvardusi tõsiselt ei võta.




Hoolduse käigus juhtub, et tõstad akvaariumil lihtsalt kaane maha, süvened natukene avanenud vaatepilti ja pead vajalikuks kohe esimese ettejuhtuva kaamera välja otsida.



Kui teil peaks ka olema probleem rohelise veega siis ärge heitke meelt. Kasutage haruldast võimalust. Selge veega selliseid pilte teha ei saa.




Järgmisele lehele...




Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).