...Eelmisele lehele

Nagu ikka, kirjutan siia midagi siis kui midagi kirjutamisväärset leian. Igapäevane tühi-tähi kalade elu-olu kajastamine kisuks väga blogilikuks ja kes se seda ikka lugeda viitsib. Kolmanda akvaariumi käivitamine tundus aga piisav põhjus. Tegemist ei ole päris traditsioonilise kala akvaariumiga vaid seekord tuleb katsetamisele low-tech taimeakvaarium ühe taimeliigiga. Ilma kaladeta. Vesi sai sisse lastud 24.augustil 2008.Tühjast ned asjad muidugi ei tule, seekordse tõuke andsid võõrsilt saadud vesiroosi (Nelumbo nucifera) seemned.Kolmest tammetõru mõõtu seemnest idanes kolm. 100%. Pole paha. Esialgu oli muidugi lihtne, seemneid tuli jämeda liivapaberiga nühkida, seejärel pikka aega leotada, siis vaibanoaga koorikule pilud sisse lõigata ja edasi idundada. Paari kuuga oligi probleem käes, seemned läksid kasvama ja seisimegi silmitsi tõsise istutamise probleemiga.
Soovituslikud nõuded taimede kasvatamiseks on jõhkrad, minibassein ca 150 liitrit, põhjas mulda 30-40cm ja peal vett 15-50cm. Läksime kompromissile, õigupoolest väga valida ei olnud sest tavalist silikoonitud akvaariumit selle jaoks ei tahtnud ja suuri klaaspurke kusagilt ei leidnud. Isegi soomest mitte. Eestist siiski leidsime !!! ja seda ka väljaspool pealinna haldusala :) Tegemist siis ainult ca 40 liitrise klaassilindrigaPõhja läks täiesti tavaline esimesena kätte sattunud mustmuld.
Mulla põhjas hoidmiseks kiht kivikillustikku. Musta värvi killustik. Seda musta värvi killustikku polegi nii lihtne osta. Esiteks seda ei ole, seejuures seda natuke on aga ainult poes oma tarbeks ja lõpuks väga otsides seda ikkagi on võimalik ka osta.Muld ja killustik paigas, taimed püüdlikult istutatud...
... Tulemus selline. Vesi ei ole veel jõudnud settida ja on hägune. Mulda sai põhja 16cm, killustikku 4cm ja vett 26cm. Tehnikat lomulikult ei ole, valgus tuleb kah ainult aknast (suund kagusse (SE))4 päeva hiljem on kõik vesiroosid upitanud lehed veepinnale. 28.aug.2008.
Ka vesi pole enam väga sogane.Järgmisele lehele...
Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).