...Eelmisele lehele

Nii siis. Aasta 2007 hakkab lähenema lõpule. Pole ammu siia midagi lisanud, miski ei õigusta mittekirjutamist rohkem kui laiskus ise.
Mis tundub oluline, sellest siis allpool.
Üldpilt suuremast akvaariumist 1.oktoobril 2007. Taime liikide arv on selles anumas optimeeritud hetkel 18 peale (vahepeal oli 24). Vasakul asub metsikum võsa, see piirkond on koduks Epalzeorhynchos kalopterusele (F-SAE), ta on juba elukogenud vana väärikas kala. Daniote arv on kasvanud, vahepeal sirgusid 2 maimu iseseisvalt ilma igasuguse abita vanade kalade keskel suureks !Üldpilt väiksemast akvaariumist 28.septembril 2007. Lisaks krevettidele ja ühele Ancistrusele elavad seal nüüd 3 gupit.
Tehnikast natuke pikemalt. Keegi teist kindlasti on kuulnud soovitust, et töötavat süsteemi ei ole vaja hakata ümber tegema? Jutt siis käib Juweli sisefiltri väljalõhkumisest ja asendamisest Eheimi välisfiltriga. Esimesel päeval oli uue filtriga kõik ilus ja uhke, nädalaga aga kogu krempel umbes ja veevool pea olematu. Vesi selle peale muidugi pidevalt peent hõljumit täis ja kõike muud kui kristallselge. Loogiline, filtri peent vatiinelementi vaja vahetada kord 24 tunni jooksul. Õnneks foorum olemas ja nõuandeid nigu külluse sarvest kohe võtta. Filtrist vatiin välja. Järgmine aste. 3 nädalat. Just täpselt 3 nädalat ja voolikud umbes. Regulaarselt seejuures. Miskipärast on mulle just voolikute seest sinna kinni kasvanud löga eemaldamine iseäranis vastumeelne tegevus. Tundub, et paigaldatud välisfilter Eheim 2224 jääb lihtsalt natuke lahjaks meie akvaariumi jaoks, eks ole muidugi kalu kah omajagu. Lõpuks sai välisfiltrile lisatud abiline, tubli sisefilter. Eheim pickup 2010. Vesi on nüüd selle kooslusega püsinud kenasti selge ja välisfiltri voolikute puhastamise intervall on hetkel välja selgitamisel. Pildil on aga pisikese krevetiakvaariumi filter Eheim pickup 2006, selle vahetamisega läks õnneks, vana põrisev hydor sai reservi arvatud. Küttepulka ei ole enam kummalgi akvaariumil, suurel on se lihtsalt tarbetu ja väikese akvaariumi oma läks õhtale. Pole mul õnne hydori toodetega olnud. Las lambid kütavad. Alla kriitilise pole vesi veel sellepärast jahtunud.Tuletõrje varustust hooldavas firmas sai aega surnuks lüües tehtud oluline avastus, Aqua Medicu reduktori keere sobib vabalt müügisaalis vedeleva tulekustuti omaga. 3kg CO2-te on ikka uhkem omada kui pisikest poolekilost balloonikest. Täitmine vast kah tulevikus rutiinsem, Acua Medicu ballooni näevad kõik gaasimehed alati esimest korda ja se tekitab asjatuid diskussioone. Selle täitmise teemal võiks pika loo kirjutada aga ma säästan teid sellest :) CO2 lahustamine vette toimub hetkel tavalise mulliredeli abil. Pole küll 100% kasuteguriga kuid selle eest stabiilne.
Kännud... Kännud kattuvad aja jooksul pruuni värvi vetikatuustide ja muu õudsa bioloogilise ollusega mis sealt eralduda ei taha, higistasin nende puhastamise kallal paar õhtut. Kolmanda kännuni jõudes sundis laiskus eksperimenteerima. Kõige paremini töötas edasiarendus vanade talupidajate tehnikast: Seaseljast karvade eemaldamine. Keeva veega känd üle ja tugeva harjaga puhtaks. Selle tehnikani jõudes olin 2 kändu lihtsalt noaga puhtaks kraapinud. Ja mitte eriti edukalt.Ancistrused. Hetkel ei teagi mitu neid akvaariumis alles on, igal õhtul võib neid kokku lugedes saada erineva tulemuse. Albiino on nende hulgast teadmata millal ja teadmata kuidas kadunud. Ta oli oletatavasti tekkivatele habemetüügastele tuginedes ainus isane. Ei saa välistada, et langes nurjatu vandenõu ohvriks, tunnistajad aga vaikivad. Aga ilusad kalad on, mummud moodustuvad imepisikestest pigmendipunktikestest kui lähemalt vaadata. Selliste piltide tegemiseks on parim tehnika peegelkaamera koos TTL välgu ja makro objektiiviga. Kolmjalg on seejuures muidugi kohustuslik.
Vana õunatigu. Teeb pikki rännakuid ja siis veel pikemaid uinakuid. Suvikõrvitsa peale ikka endiselt maias.Üks meie gupidest, Poecilia reticulata, ostsime 2 isast ja ühe emase 22. septembril. Toovad pisikesse akvaariumisse natuke elu juurde. Saavad krevettidega hästi läbi.Järgmisele lehele...
Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).