...Eelmisele lehele

Esimesel akvaariumil hakkab juba kuues aasta täis saama! Leidsime, et aeg on midagi kapitaalset ette võtta. Kogu sisu oli väga võssa kasvanud ja ei näinud enam välja nii nagu peaks. Taimede paigutus oli ka natukene perspektiivitult paika pandud, ei teadnud ju oodata, et pisikene Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya' kasvab hiiglaslikuks põõsaks. Sedasi siis sündiski otsus. Uus põhi ja uus taust. Tegutseda tuli kiiresti. Kalad ajutisse plastikvanni, vana taust maha, juurtest läbipõimunud põhja sai pea-aegu rulli keerata ja välja tõsta, puhastus, uue tausta kleepimine-24h kuivamist, põhi, vesi, taimed, osaliselt vana vesi ja hiljem kalad sisse ning valmis. Uueks põhjaks valisime musta kruusa fraktsiooniga 1,5-2,5mm28.nov.2010. Viimane pilt vanast kooslusest.4 tundi hiljem on akvaarium tühi ja uue 3D tausta paigaldamine on alanud. Taustaks saab Juweli Rock.
30. novembri hilisõhtuks sai vesi sisse ja taimed istutatud.2. detsembril kolisid ka lõpuks kalad oma koju tagasi. See kuidas inimesed kalu näevad on ammu kõigile selge.
Sedasi paistavad aga inimesed ja kassid kaladele :) Pildistamisel oli abiks veekindel Pentax Optio W90.
Esiplaanil on uus madal taim: Pogostemon helferi
Suurde akvaariumisse kolisid ka 2 tigu: Neritina natalensis.4. detsembril lisandus veel 2 kala: Rineloricaria parva.
Vanadest Ancistrustest on alles jäänud ainult üks.Ka vana Epalzeorhynchos kalopterus on täies elujõus ja ilmutab uue välimuse saanud kodu puhul mõningast elevust.
Hetkel (7. detsember 2010) näeb üldpilt välja selline. Taimed vajavad veel mõningast aega ennem kui roheline domineerima hakkab. Sisefiltri peitsime paremale kännu taha. Välisfiltrina abistab teda endiselt Eheim 2224. Taimeliike hetkel ainult 10.
Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).