...Eelmisele lehele

Nõnda. Mis siis vahepeal saanud on... Eks elu akvaariumites on veerenud koos ajavooluga. Maimud kasvavad tublisti. Üksinda suurde akvaariumisse jäänud beebi õunatigu läks vahepeal loojakarja. Viimati kui teda elusana nägin maadles ta vana suure õunateoga, ma ei tea mis soost se pisike oli kuid kahtlustan, et vägistati surnuks. 2 suurt vanalooma on nimelt emased. Sedasi leidsimegi ühel õnnetul päeval väikese tühja kollase teokarbikese.



Üldpilt suurest akvaariumist üle hulga aja. Suurem muutus on see, et anubiase tõstsime maimuakvaariumisse. Vasak tiib sai sellega natuke vabamaks.



Pistia stratiotes hakkas kevade puhul õitsema. Sellised tagasihoidlikud õied siis.




Tuli idee ühel tööpäeval: Juwelil on nimelt peal luugid. Aga kui õige telliks nende asemele samas mõõdus klaasid, noh mitte päris läbipaistvad vaid natukene tumedaks toonitud, et silma ei pimestaks kuid kenasti ikka läbi paistaksid. On juba Lenini aegne tõde, et teostamata idee on sama kasutu kui umbjoobes vedelev stahhanovlane lauda taga sõnniku kõrval. Sedasi siis õhtul sammud klaasifirmasse kes suudaks selle teostada. Klaasifirma suutis umbes kuu ajaga ja kirjutas ka siukese arve, et kandsin mõttes mitu kvaliteetveini peldikusse. Tulemus.. üllatus-üllatus, meeldis hirmsasti Kass Lixole. Vedelev Lixo keda altpoolt valgustatakse on aga vaatepilt mis oli seda kõike kuhjaga väärt.



Hea soe magada ja kui vaja kala vaadata siis pole ka muud kui sutsukene silma paotada. Liigutama isegi ei pea.




Öövalgustus läks lõpuks vahetusse. Pika LED ribi asemel on nüüd lihtsalt 7 LED-i. Punktvalgusallikad annavad konkreetsed valguskiired, sellega tekivad põhjale taimedest ka varjud ja öine vaatepilt on kohe oluliselt dünaamilisem. Samas modifitseerisin ka üldvalgustust, pidev 120W oli liig mis liig. Nädalaga kasvas esiklaas karvaseks, ujuvad taimed paistsid kannatavat ja vee temperatuur tõusis õhtuks murettekitavalt kõrgele. Hetkel siis põleb 60W 11h ööpäevas ja täisvõimsus 120W lülitub sisse neljaks tunniks päevas.



Edasi maimuakvaariumi juurde: Mõningate katsetuste tulemusena sai kaadrisse püütud ka pisike Danio malabaricus. Hetkel on suuremad juba pealt ühe sentimeetri ja näevad välja nigu kalad.




Vee kvaliteedi huvides installeerisime lõpuks ometi maimudele ka pisikese filtri.



4. märtsil lisasime maimudele seltsiks 4 krevetti: Neocaridia denticulata sinensis (red cherry). On sellised asised vennikesed kes päevavalges just palju asjatult ei rabele.

Järgmisele lehele...



Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).