...Eelmisele lehele

Nagu eelnevast teada tekkisid meil akvaariumisse maimud. Loogiline asjade käik oli maimuakvaariumi tellimine. Saime selle kätte 11. veebruaril. Mõõtmete puhul sai otsustavaks ülearune 18W Leuci lambitoru, ehk siis kast tuli 650x200x200mm (mahuga 26 liitrit). Muudest uudistest: Saime lõpuks ära anda eelviimase F-SAE. Oli teine jäänud õnnetu peksupoisi staatusesse. Viimane saab nüüd õnnelikult peremehetseda. F-SAEd on täisealistena tõepoolest liigikaaslaste suhtes sallimatud.Nagu arvata võib on klaasist kast ja lambipirn omavahel selline kooslus mis vajab justkui veel miskit. Nimelt midagi mille külge se pirn kruvida ja mis teda kenasti akvaariumi peal paigal hoiaks. Idee näis lihtne, et ostab miskit plastikut ja painutab valmis. Kaubandusvõrk aga suurt midagi ei pakkunud. Pleksiklaasi oli siiski saadaval. Läbipaistev kaas läbipaistva akvaariumi peal ei olnud just see millest ma unistasin, kuid mis sa hädaga ikka teed. Lahendust oli vaja. Mõte oli siis painutada kaks kopsikut ja nad omavahel kokku liimida, ülemise sisse lamp ja lambi süüteseade...... 3mm paksuse pleksi painutamine õnnestus elus esimese korra kohta üllatavalt edukalt. Seda siis lihtsalt odava ja samas ebakvaliteetse tööstusliku kuumaõhu puhuriga. Liimipüstoliga kopsikud omavahel kokku ja lambile tuli taha. Natukene kõverad jäid mõned paindekohad aga esialgu ajab asja ära ja mis sa esimese katsetuse kohta ikka tahad. Ongi kunstilisem.
20.veb. Hetke pärast oli liim kuivanud ja krempel valmis akvaariumile peale tõstmiseks.Sedasi nad siis nüüd kõrvuti säravad.
Teate, tegelikult päris kena pealt vaadata. Pinnal ujuvad taimed paistavad täies ilus.Lambi kõrvalt avanes vaade mida ma ei suutnud ainult endale imetlemiseks jätta.
Selline on vaade küljelt. 21.veebruaril kolisime ka ülejäänud maimud oma kastikesse. Vett ajab ringi paremal tiival mullitav õhukivi ja kohalik kaubandus suutis pakkuda just sobivalt lühikese küttepulga. Filtrit ei ole. Ei leidnud sellist mille puhul saaks kindel olla, et nii pisikesi maime sinna sisse ei imeta.Ka üks pisike õunatigu läks sinna asumisele.

Järgmisele lehele...Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).