...Eelmisele lehele

Jälle on möödunud hunnik aega. Parem hilja kui veel hiljem. Võtame siis pealiskaudselt kokku 2006. aasta kevadest 2007. aasta veebruarini toimunu. Kevadel saavutas meie akvaarium edu rahvusvahelisel areenil. Soomes on kah, nigu arvata võis, vastavate harrastajate foorum olemas ning korraldatakse pildikonkursse. Mõeldud-tehtud, olin ennast sinna juba kunagi kasutajaks registreerinud ja saatsin siis pildid. Esikoht läks küll jagamisele aga asi seegi, nende internetiväljaanne Aponogeton kajastab seda.
Märkamatult täitus akvaariumil teine aasta. Taas saab tõdeda, et rõõmu ja silmailu on sellest kõigest palju, märkimisväärseid muresid ja probleeme aga siiamaani pole olnud.




1. juulil 2006 lisasime maimu-krevetiakvaariumisse veel ühe puutüki ja 2 õunatigu. 17. juulil ostsime veel lisaks 4 krevetti. Olime kuulnud, et paljunevad kergesti kuid siiamaani polnud edu märgata. Tulemuse nimel siis suurendasime populatsiooni. Teod läksid hiljem suurde akvaariumisse ja krevetid kukkusidki paljunema nigu kiimas jänesed. Hetkel on lootusetu neid üritada kokku lugeda.



29.juuli. Oli vaja suvepuhkusele kuidagi punkt panna. Selleks sai Berliini loomaaia akvaariumiosakonna külastus. 1 pildike selle meenutuseks. Vaatamist on seal hullult palju. Kui tahate kuhugi reisida aga ideed ei ole ja huvi kalade vastu on, siis kaaluge teiste võimaluste hulgas sinna minekut.




12. septembril oli jällegi tehika vallas suurpäev, ammu tellitud, kaua oodatud, siis saabunud, balloon täidetud, kõige lõpuks CO2 kraan pidulikult lahti keeratud. Suured tänud kauba tarnijale.



14. oktoobril istutasime 2 uut taime, et eksperimenteerida kas kasvavad või siis ei kasva. Ruumi nende jaoks ju tegelikult ei ole, olelusvõitlus on karm. Esimene nendest oli Nymphaea lotus (zenkeri). Näeb välja justkui eelmine vesiroos aga lehed on punased. Kasvavad nüüd kõrvuti. Kena rohepunane puhmas on tekkinud. Siinikohal tänud akvarist Indrekule kes võttis vaevaks taimed postiga saata ja need ka elusalt kohale jõudsid.




Teine taim on Eleocharis acicularis. Igati eeskujulik muru, esiplaani taime kohta võiks natuke madalam olla. Pildil asub paremal. Vasakul on jõudsalt kasvav Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya' mis on oma elus juba palju-palju harvendamisi üle elanud.



Meelelahutuseks mõned kalaportreed. Selline on Ancistrus sp. suvikõrvitsa otsas matsutamas.




Epalzeorhynchos kalopterus (F-SAE) siiralt kaamerasse irvitamas.



15. veebruar. Taas samm tehnika parendamise teel. Pigem uudishimust kui tapvast vajadusest hankisime välisfiltri. Kindel on, et ujumisruumi sai kaladele rohkem peale vana sisefiltri väljaviskamist. Ehk oskavad nad hinnata ka paremini filtreeritud vett?

Järgmisele lehele...



Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).