...Eelmisele lehele

Jätkub akvaariumi teema pildis ja sõnas.Tekkis üllas idee hakata kasutama lõputus võitluses vetikate vastu SAE-de (Siamese algae eater) abi. Mõeldud-tehtud. 29.jan.2005 ostsime kaubandusvõrgust tubli 5 tükki ära. Kodus ostetud kalade kohta infot uurides hakkas tunduma, et jalg on vist ikka päris sügaval ämbris. Vägisi hakkas kooruma tõde, et tegemist on hoopistükkis F-SAE (False Siamese algae eater) (Epalzeorhynchos kalopterus) kaladega.Nii ka on. Isegi kehva nägemisega bioloogia 1. kursuse tudeng peaks ära tundma, et tegemist on F-SAE-ga. Tegelikult pole muidugi hullu midagi, vetikate hävitamisest nendest niipalju abi pole kuid kala on ilus, uimedel kollast värvi ja saba nurkadele hakkab tekkima ka tiba punast. Natuke muret teeb kalakeste agressiivsus üksteise suhtes, eriti toidu jagamisel. Peaks vist mõned ära kinkima enne kui suureks kasvavad....
Vahepalaks jällegi loorsaba keda on rahuliku iseloomu tõttu hea pildistada.Uhkeim detail on muidugi saba.
Tubli õunatigu (Pomacea canaliculata) oma lõputul teekonnal mööda akvaariumi avarusi.Meie kõige pisem ja helehall Ancistruse beebi Anubiase lehte lutsutamas.
Siin pildil tume Ancistrus all paremas nurgas.Üldvaade akvaariumile. Taimed on natuke rohkem kui nädalaga silmnähtavalt kasvanud.
Muidugi peab seda kõike pildistama ka öövalguses. Eriti hästi helgib punases valguses loorsaba.Tükike Luunja kurki toob muidu stiihiliselt ringi sõitvad õunateod vennalikult ühist toidupala tarbima. Mõningane huvi kurgi vastu on ka F-SAE-del.
Siin pole suurt midagi kommenteerida.Siin kah mitte :)

Järgmisele lehele...
Kõik siin avaldatud pildid ja tekstid on autorikaitse objektid,
nende kasutamine mistahes kohas ja mistahes kujul
ilma autori loata on keelatud.
(KaRahh).